Тиждень хімії

Тиждень хімії у Ніжинському професійному аграрному ліцеї цього року пройшов під гаслом «Хімія та їжа».   Щоб підкреслити важливість хімічної науки для повсякденного життя, з 4 по 8 грудня викладачі  хімії підготували насичену програму. На  запитання «Газовані напої: солодка отрута чи порятунок від спраги?» шукали відповідь здобувачі освіти групи 2304 під керівництвом викладачки хімії Олени Рибак. Вони познайомились з історією відкриття та першим рецептом Кока коли, дослідили склад газованих напоїв, з’ясували їх шкідливий вплив на організм людини.

Під час позаурочного заходу «Хімія меду», який провела викладачка Лариса Петрова здобувачі освіти дізналися про хімічний склад меду, дослідили його властивості, навчилися розпізнавати натуральний мед від підробки.

Здобувачі освіти групи 2205  на заході «Хімія на кухні: луги», який підготувала та провела викладачка хімії Юлія Єрмак, дізналися про луги та речовини, які створюють лужний рН. На заході з’ясували історію харчової соди, розібрали секрети використання бікарбонату натрію під час приготування овочів та м’яса,дізналися, що таке реакція Маяра, процес нікстамалізації. Переглянули цікаві досліди з візуальним проявом рН зі зміною кольору пігментів (антоціанів) наявних в синій капусті.

Пізнавальним для здобувачів освіти був захід  «Хімія у нашому житті», який провела викладачка Інна Гожа. Учні переконалися в тому, що для проведення хімічних реакцій не обов’язково мати реактиви. Адже хімія навколо нас і значення її не можна переоцінити.

Закінчився тиждень онлайн-квестом «Хімічна ялинка», усі підготувала Олена Рибак.

Усі заходи тижня  пройшли цікаво та динамічно! А головне: сприяли  розвитку природничої компетентності та довели, що  знання законів хімія – надзвичайно важливе

Інформаційна година «Геть паління! Ми – здорове покоління!»

28 травня 2024 року у ДНЗ “Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області” відбувся конкурс фахової майстерності за професією “Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва” серед майстрів виробничого навчання. Учасники конкурсу мали можливість продемонструвати практичні навички керування трактором. Переможцем конкурсу став майстер виробничого навчання Литвин Микола Борисович.

Антифейкова інтелектуальна гра «НотаЄнота. Не дай себе обманути!»

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x