Тиждень хімії

Тиждень хімії у Ніжинському професійному аграрному ліцеї цього року пройшов під гаслом «Хімія та їжа».   Щоб підкреслити важливість хімічної науки для повсякденного життя, з 4 по 8 грудня викладачі  хімії підготували насичену програму. На  запитання «Газовані напої: солодка отрута чи порятунок від спраги?» шукали відповідь здобувачі освіти групи 2304 під керівництвом викладачки хімії Олени Рибак. Вони познайомились з історією відкриття та першим рецептом Кока коли, дослідили склад газованих напоїв, з’ясували їх шкідливий вплив на організм людини.

Під час позаурочного заходу «Хімія меду», який провела викладачка Лариса Петрова здобувачі освіти дізналися про хімічний склад меду, дослідили його властивості, навчилися розпізнавати натуральний мед від підробки.

Здобувачі освіти групи 2205  на заході «Хімія на кухні: луги», який підготувала та провела викладачка хімії Юлія Єрмак, дізналися про луги та речовини, які створюють лужний рН. На заході з’ясували історію харчової соди, розібрали секрети використання бікарбонату натрію під час приготування овочів та м’яса,дізналися, що таке реакція Маяра, процес нікстамалізації. Переглянули цікаві досліди з візуальним проявом рН зі зміною кольору пігментів (антоціанів) наявних в синій капусті.

Пізнавальним для здобувачів освіти був захід  «Хімія у нашому житті», який провела викладачка Інна Гожа. Учні переконалися в тому, що для проведення хімічних реакцій не обов’язково мати реактиви. Адже хімія навколо нас і значення її не можна переоцінити.

Закінчився тиждень онлайн-квестом «Хімічна ялинка», усі підготувала Олена Рибак.

Усі заходи тижня  пройшли цікаво та динамічно! А головне: сприяли  розвитку природничої компетентності та довели, що  знання законів хімія – надзвичайно важливе

Тренінг

Тренінг з арт-терапевтичними техніками «Що таке стрес і як з ним боротися» провела психологиня Наталія Музиря з учнями ДНЗ «НПАЛЧО». В наш час важливо розуміти як стрес впливає на ментальне здоров’я, емоційний стан та наше тіло. На тренінгу учасники отримали знання і навички як через тіло і арт-терапію допомогти звільнитися від стресу та відновитися.

20 січня 2024 року Володимир Іллюшко долучився до участі у фокус-групі щодо з’ясування ситуації з навичками у сфері транспорту, яку проводив Інститут професійних кваліфікацій спільно з Інститутом  демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України за підтримки Німецького товариства міжнародної співпраці ( GIZ).

Психологічний практикум з ментального здоров’я “Ти як?”,

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x